Oświata

Kursy francuskiego

Rola języka francuskiego dawniej i dziś

Język francuski znany jest z tego, iż od XVIII w. był powszechnie stosowanym na arenie międzynarodowej, przede wszystkim w kręgach dyplomatycznych i kulturalnych. Posługiwała się nim przez wyższe, arystokratyczne, sfery. Aż do późnych lat 70. XX wieku język francuski był postrzegany jako język każdej osoby posiadającej wyższe wykształcenie. Nawet obecnie, mimo tego, że najpopularniejszym językiem jest angielski, francuski odgrywa znaczącą rolę.

Francuski – słów kilka

Francuski jest wybitnie popularnym w Europie, gdyż jest jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej. Poza tym jest również używany jako język urzędowy w Szwajcarii, Belgii oraz oczywiście – we Francji.

Nauka języka francuskiego – jak zacząć?

Język francuski to język, w którym bardzo liczą się szczegóły i odpowiednio dopasowane końcówki. Dlatego jeśli planujesz naukę języka francuskiego kładź duży nacisk na gramatykę, która pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaka metoda nauki języka francuskiego?

Wg dużego grona osób najlepszą metodą nauki języka francuskiego są kursy bezpośrednie, które pozwalają w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Jedną ze szkół które stosują tą metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność między innymi dzięki efektywności nauczania.