Oświata

Kurs modelowania w Blenderze 3D – nie tylko dla profesjonalistów

Kurs Blender 3D - sprawdź informacje o ofercie na domin-krakow.pl.

Świat rysunku nieustająco ewoluuje i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne techniki preferując tworzenie swoich dzieł tylko cyfrowo. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale także odwzorowania obiektów 3D. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga już wielkich nakładów finansowych – można bowiem ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który przy tym jest zupełnie darmowy.

Nauka funkcji Blender 3D samemu może być frustrująca

Korzystanie z dowolnego oprogramowania można przyswoić sobie we własnym zakresie, niemniej jednak proces ten ciągnie się wówczas dłużej i często jest bardzo irytujący. Właśnie dlatego uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie wyjątkowo pomocne osobom, które niedawno poznali program Blender 3D. Oswajanie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy dodawanie rozmaitych efektów i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem znającego oprogramowanie dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez kursanta doradzając, które elementy wymagają dopracowania oraz sugerując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, by odbywał się on w jak najmniejszych grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów a także pasjonatów 3D

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest w dzisiejszych czasach zdolnością pożądaną i docenianą głównie w świecie filmu, gier komputerowych i projektowania. Poznanie oprogramowania Blender 3D otwiera zatem dużo nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane dzieła, które potem można bez obaw umieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników tego typu warsztatów to po prostu amatorzy i artyści, którzy chcą rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności bądź znaleźć nowe formy wyrażania siebie.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]