Oświata

Język niemiecki

Nauka języka niemieckiego kiedyś i dziś

Język niemiecki był kilkanaście lat temu jednym z najbardziej wziętych języków, których się uczono. Język niemiecki pojawiał się w każdej szkole od podstawówki aż do liceum.

Jak szybko i przyjemnie uczyć się niemieckiego

Choć wydawać by się mogło, że ekspresowe uczenie się języka niemieckiego jest niewykonalne, to nie jest to aż takie trudne, jak się wydaje. Żeby nauka niemieckiego przebiegła błyskawicznie, należy zawęzić materiał do nauki do minimum, pozostawiając najbardziej praktyczną część, wtedy nauka będzie produktywna.

Priorytem niech więc będzie nauka tych słówek i zwrotów w języku niemieckim, które są najczęściej używane na co dzień.

Dzięki temu wielkość materiału jest niewielka i jego nauczenie nie pochłonie dużo czasu, ponadto pozwoli na zrozumienie języka niemieckiego w podstawowym zakresie.

Nauka języka niemieckiego w szkołach językowych

Jeśli jednak uczenie się w domu nie całkiem Ci odpowiada oraz bardziej mobilizuje Cię praca w grupie, to szkoły językowe są dla Ciebie. Niektóre z nich, jak na przykład Archer School w Krakowie proponują naukę języka niemieckiego metodą bezpośrednią.

Metoda bezpośrednia, a nauka języka niemieckiego

Jest to rodzaj energicznie prowadzonych zajęć, podczas których uczącemu się stawia się różne pytania, na które oczekuje się szybkich reakcji. Ta metoda skupia się w głównej mierze na mówieniu oraz na rozumieniu ze słuchu. Istotnym jest fakt, że na zajęciach używa się tylko języka niemieckiego, począwszy od początkowych poziomów kształcenia.