Oświata

Język angielski

Najważniejszy z języków europejskich – angielski

Język Angielski stał się najbardziej znaczącym z języków europejskich. Angielskiego używają prawie wszyscy. Jest on potrzebny przy wymianie handlowej, w turystyce, polityce międzynarodowej, a także w codziennym życiu. Owa przydatność znajomości języka angielskiego powoduje pojawianie się szkół językowych.

Nauka języka angielskiego w domu

Angielskiego jest łatwo uczyć się w domu, ze względu na to, że materiały dydaktyczne są szeroko dostępne. Każda księgarnia sprzedaje podręczniki do tego języka oraz literaturę angielską w oryginalnej wersji językowej. W języku angielskim nagrana jest także zdecydowana większość nowoczesnej muzyki oraz filmów. Jesteśmy otoczenie przez angielski nawet jeśli mieszkamy w Polsce, nie trudno więc się z nim osłuchać.

Szkoły językowe uczące języka angielskiego

Możliwość wyboru spośród kilku rodzajów kursów języka udostępnia studentom każda ze szkół językowych. Kurs DIRECT English jest jedną możliwości do wyboru.

DIRECT English jest sposobem efektywnego przyswajania języka. Jest oparty na Metodzie Bezpośredniej, w czym nieco podobny jest do popularnej na polskim rynku Metody Callana.

Alternatywnym wyborem jest kurs GENERAL ENGLISH – prowadzony metodą komunikatywną. Przeznaczony jest dla klientów pragnących rozwinąć ogólną, praktyczną umiejętność używania języka, ułatwiającą rozmawianie w multikulturowym środowisku. Dla lepszego efektu zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez dwójkę lektorów: polskiego oraz lektora natywnego, dla którego język angielski jest językiem ojczystym.

Popularnym rozwiązaniem są też konwersacje, czyli nauka poprzez rozmawianie w po angielsku.

Zarówno jedną, jak i drugą metodę nauczania języka angielskiego, a także konwersacje z języka angielskiego ma w swojej ofercie szkoła ArcherSchool. Pełna oferta dostępna jest na stronie www www.archerschool.pl.