Marketing i reklama

Projektowanie i druk banerów

Banery to jedna z najbardziej niezawodnych technik promocji outdoorowej. Zwykłe plakaty nie zdają egzaminu w kontakcie z wodą – papier, z którego są zrobione, szybko wszak mięknie, zaś tusz się zmywa. Banery reklamowe tych minusów nie wykazują, bo do ich produkcji służą wytrzymałe na wilgoć materiały, między innymi PCV. Nic więc dziwnego, że są one często wykorzystywane przez najróżniejsze marki – zarówno te największe, jak i funkcjonujące jedynie na szczeblu regionalnym. Jak więc przebiega druk banerów reklamowych? Jakiej drukarni go zlecić?

Druk banerów – technologia

Solidność banerów promocyjnych jest w dużej mierze skutkiem zastosowania właściwych technologii druku. Najczęściej stosowany jest druk solwentowy, którego zaletą okazuje się wytrzymałość na wpływ czynników pogodowych. Odporność na działanie promieni słonecznych zapewnia również technika utwardzania barwników z wykorzystaniem promieni UV. Ogromne znaczenie ma także surowiec, na którym zostanie naniesiony wzór – koniecznie powinien być wytrzymały na wodę czy pęknięcia. Z tego powodu stosowane są między innymi rozmaite rodzaje PCV oraz odpowiednie siatki.

Druk banerów – jedynie specjalistyczne firmy

Jak nietrudno się domyślić, druk banerów wymaga zastosowania właściwych surowców oraz specjalistycznego wyposażenia. Należy więc zlecić go doświadczonej firmie – tylko tak zyskamy pewność, iż zamówione banery będą przygotowane na oczekiwanym poziomie i nie zniszczą się w ekstremalnych warunkach. W firmach świadczących druk banerów nierzadko możemy także zlecić stworzenie ich wzorów.