Marketing i reklama

Czym jest raport danych pozafinansowych?

Na http://www.pracowniaregister.pl uzyskasz kompleksową pomoc specjalistów w dziedzinie wykonania raportu danych pozafinansowych

Raporty danych pozafinansowych bywają coraz częściej przygotowywane przez różne firmy. Na ich opracowanie najczęściej stawiają wiodące korporacje – publiczne koncerny lub światowe holdingi, jednak docenia się je też w trochę pomniejszych przedsiębiorstwach. Najczęściej spotykanym typem raportu danych pozafinansowych okazuje się CSR, a więc raport odpowiedzialności socjalnej. Z danych, które w nim znajdziemy można wyczytać przykładowo jakie są proporcje płci na najważniejszych stanowiskach decyzyjnych, jak istotna jest dla firmy troska o przyrodę i w które akcje społeczne lokuje środki. Dlaczego jednak warto przygotować raport danych pozafinansowych? O czym nie zapominać podczas jego publikacji, by przyniósł spodziewane skutki?

Dlaczego warto opracować raport danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych dobrze zdecydować się zwłaszcza z uwagi na postrzeganie korporacji. Wydając raport CSR kreujemy wizerunek marki odpowiedzialnej, a to rzutuje tak na wzrost liczby klientów, jak i brak kłopotów z przyznaniem późniejszych pożyczek. Raport danych pozafinansowych także pozwala na zbudowanie więzi z miejscowymi społecznościami i samorządami, co jest bardzo istotne dla każdej marki – tak lokalnych przedsiębiorstw, jak i międzynarodowych holdingów.

Raport danych pozafinansowych – której agencji zlecić?

Opracowanie raportu danych pozafinansowych przyniesie oczekiwane rezultaty tylko wówczas, kiedy jego wyniki wydamy w atrakcyjnej estetycznie formie. Dlatego po opracowaniu danych, warto zlecić złożenie raportu doświadczonej studiu graficznemu. Tym sposobem potencjalni klienci łatwo wyszukają wszystkie dane, co w ogromnej mierze rzutuje na ich opinie o firmie. Nie zapominajmy także, że raport danych pozafinansowych jest częścią strategii formowania image’u firmy – powinien więc nawiązywać do wydawanych przez nią materiałów reklamowych.

Siedziba:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]