Kuchnia i gotowanie

Renesans tradycyjnych piekarni

piekarnia

Chleb jest wymieniany wśród najważniejszych elementów naszego jadłospisu. Spożywamy go naprawdę wiele, więc dobrze, jeśli okaże się on pierwszego gatunku. Nic zatem zaskakującego, iż pieczone w fabrykach chleby tracą ostatnio klientów – bywają niesmaczne, a po kilku dniach są już niezdatne do zjedzenia. Na polskich stołach ostatnio naprawdę często spotkać można chleby wypiekane tradycyjnymi sposobami i pozbawione chemicznych domieszek zwiększających ich trwałość. Dlaczego dobrze je jeść? W jaki sposób one powstają? Jak działa rzemieślnicza piekarnia?

Tradycyjna piekarnia – jakie produkty w niej nabędziemy?

Jak nietrudno się domyśleć, tradycyjna piekarnia w dużych miastach (np. w Krakowie) swoją działalność opiera na rzemieślniczych wypiekach. Zazwyczaj bywają produkowane na zakwasie, ale łatwo znaleźć również wypieki na drożdżach. Oprócz tego klienci tradycyjnych piekarni często wybierają pieczywo, które w ostatnich dekadach zniknęło ze sklepów – między innymi precle. Tradycyjne pieczywo zawiera niekiedy także rozmaite nasiona lub suszone owoce.

Plusy pieczywa z rzemieślniczej piekarni

Powodem popularności tradycyjnego chleba jest zwłaszcza jego smak – jeśli o to chodzi plasuje się znacznie wyżej niż pieczywo przemysłowe. Plusem opisywanego pieczywa jest też jego różnorodność – wśród dziesiątek odmian najróżniejsi ludzie kupią produkty dostosowane do swoich potrzeb. Nie można nie wspomnieć też o tym, że produkty, które oferuje rzemieślnicza piekarnia okazują się dużo zdrowsze, gdyż nie dostarczają szkodliwych dla ludzkiego zdrowia syntetycznych ulepszaczy.

Siedziba:
Piekarnia Pochopień
ul. Kochanowskiego 22
31-127 Kraków

Tel.: 12 633 75 02
E-mail: [email protected]