Kosztowności

Planujesz kupić srebrne kolczyki? O tym nie zapominaj

Więcej o srebrnych kolczykach

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów kolczyków surowiec. Nie może to rzecz jasna dziwić, gdyż naprawdę ma mnóstwo dobrych stron. Koszty jego zakupu są znacznie niższe niż złota, a jest metalem szlachetnym, zatem nie rdzewieje i długo nie traci swoich zalet. Srebrne kolczyki są oprócz tego często stosowane z uwagi na bezpieczeństwo ich noszenia – znacznie minimalizują bowiem niebezpieczeństwo pojawienia się infekcji. Jako że są naprawdę ciekawą opcją dla poszukujących niestarzejącej się oraz solidnej biżuterii, warto napisać kilka słów na temat tego, gdzie je nabyć oraz jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w sklepie online czy tradycyjnym?

Wyobraźnia designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich wszyscy wyszukamy propozycje dla siebie – tak zwolennicy sprawdzonych pomysłów, jak i panie, które wolą raczej niebanalne projekty. Przed kupnem konkretnych kolczyków dobrze zatem zorientować się, co proponują nam poszczególni producenci. Najlepszym wyjściem niewątpliwie okaże się kupno w internecie – szczególnie, jeśli zależy nam na wyszukaniu niebanalnych projektów srebrnych kolczyków.

Jak czyścić srebrne kolczyki?

Mimo wielu zalet, srebro wykazuje również gorsze strony. Najważniejsze jest to, iż srebrne kolczyki po pewnym czasie śniedzieją. Możemy tego uniknąć regularnie myjąc je specjalnymi środkami oraz przechowując w bezpiecznych pojemnikach. Nigdy nie stosujmy jednak do ich czyszczenia zwykłych płynów, gdyż potrafią zniszczyć ich powierzchnię.