Hobby, rekreacja, sport Turystyka i podróże

Trekkingi w górach całego świata

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o trekkingi Himalaje, uzyskasz na www.exploruj.pl

Wędrówki po wysokich górach kojarzymy szczególnie z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne są zazwyczaj takie kwalifikacje – w różnych górach poprowadzono wszak szlaki, z jakimi upora się dowolny turysta – jeśli rzecz jasna posiada odpowiednie akcesoria, czyli kijki zapewniające przyczepność na nierównych nawierzchniach i buty z przyczepną podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach niezbędna będzie również pomoc doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak używać opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on niezbędny? W których miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych szlakach

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo technicznym terenie, co powoduje, że niezbędne stają się akcesoria ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ gwarantują przyczepność również na oblodzonych trasach – a na wysokich szczytach uświadczyć je możemy również latem. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do korzystania z obu narzędzi potrzebne są odpowiednie umiejętności – z tego względu niedoświadczeni turyści na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, który pokaże im, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Najpopularniejsze miejsca na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, a te zazwyczaj okazują się niedostępne dla większości gości. Najchętniej organizowane są w wysokich górach – polscy górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w świecie fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mogą natomiast udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach Broad Peak oraz Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]