Hobby i rozrywka Hobby, rekreacja, sport

Tenis dla dzieci

Więcej szczegółów o ofercie szkoły tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność fizyczna jest niezbędna i zalecana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują sport. W jaki sposób zachęcić je do ruchu? Do wyboru jest mnóstwo ciekawych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób spędzania czasu, ale jest również atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, bo już 4-latki mogą brać udział w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zagwarantuje mu komfort gry, efektywną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element budzi najwięcej wątpliwości. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na dobór właściwej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada ważne cechy i właściwości i na ich podstawie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy zaczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi uczą się bez problemu, a więc na pierwsze zajęcia mają możliwość chodzić już czterolatki. Dylematem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się samodzielnie, czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania różnych form gry. Ponadto tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy chcą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Wykwalifikowany trener rozwinie taktykę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]