Hobby, rekreacja, sport

Schudnij z rowerem treningowym poziomym

Rower poziomy wykazuje wiele mocnych stron. Jest o wiele szybszy od tradycyjnego, zaś wygodniejsza pozycja powoduje, że doskonale sprawdza się na wielogodzinnych trasach. Na rowerze poziomym łatwiej także wytrenujemy więcej partii mięśni. Niestety, ma też wady, a te powodują, iż rzadko widuje się go na polskich drogach. Najistotniejszą z nich będzie z całą pewnością mała zwrotność, która w dużym stopniu rzutuje na technikę jazdy. Na szczęście tej wady nie posiada rower treningowy poziomy, który zdobywa ogromne uznanie wśród bywalców siłowni. Co ważne, z jego zalet mamy szansę cieszyć się również w swoim mieszkaniu, gdyż tego typu akcesoria możemy nabyć w sklepach internetowych w niskich cenach. Co jednak da nam rower treningowy poziomy? Dlaczego dobrze z niego korzystać?

Rower treningowy poziomy – budowa

Rower treningowy poziomy oczywiście przywodzi na myśl zwykły rower stacjonarny, jednak w przeciwieństwie do niego nie posiada siodełka, a bardziej komfortowy fotel. To powoduje, że ćwicząc na nim angażujemy inne partie mięśni, sprawiając jednocześnie, iż trening będzie zdecydowanie efektywniejszy i pozwala na wykonywanie wtedy innych ćwiczeń. Nowoczesne rowery treningowe poziome zazwyczaj posiadają też wbudowany licznik, jaki wskaże, jak wiele energii zużyliśmy i jakie mamy tętno.

Rower treningowy poziomy – atuty

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, głównym atutem, jaki posiada rower treningowy poziomy jest fakt, iż za jego pomocą można wyćwiczyć większe partie mięśni. Charakterystyczna pozycja sprawia również, że kolana są na nim mniej obciążone – z tego względu bez problemów mogą trenować z nim nawet wszyscy walczący z otyłością. Budowa roweru treningowego poziomego sprawia też, że w czasie treningu nie dokuczają dolegliwości lędźwi. Należy oprócz tego dodać, iż w sklepach dostępny jest również rower treningowy hybrydowy, który dodatkowo posiada cechy tradycyjnego roweru.