Hobby, rekreacja, sport Zakupy

Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Znajdź sztylpy skórzane

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach zazwyczaj znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Są zatem zalecane dżokejom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Okazały wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]