Hobby i rozrywka Turystyka i podróże

Wycieczka w Alpy – niezapomniane przeżycia w europejskich górach

Poznaj dalsze szczegóły o wyprawie w Alpy.

Polscy sympatycy gór, którzy znają już na wylot każdą trasę w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, częstokroć zaczynają szukać nowych wrażeń i wertują propozycje eskapad w inne europejskie góry. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Wspaniałe szczyty Alp – fantazja alpinistów ze wszystkich stron świata

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego obszar rozciąga się kilka europejskich państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, to znaczy Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o pokonaniu których marzą wspinacze z całego globu, to na przykład Weisshorn – 4506 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. i Liskamm – 4527 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Aiguille du Dru lub Tre Cime di Lavaredo. Alpy dzielą się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – wycieczki dla aktywnych podróżników

Jakie wycieczki w Alpy oferują krajowi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest kilka atrakcyjnych ofert kierowanych do pasjonatów gór o rozmaitym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie i posiadają dobrą kondycję fizyczną, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla bardziej zaawansowanych organizowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, którym zależy w głównej mierze na wymiarze szkoleniowym, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowaną zaletą takich wypraw jest to, że prowadzone są w niedużych, zwykle siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie cudownym doznaniem, niosącym przyjemność z przełamywania osobistych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]