Hobby i rozrywka

Lekcja przyrody

Jeśli Twoje dziecko nie jest zadowolone ze sposobu prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkole, a chce poznać bliżej procesy występujące w przyrodzie, zajrzyj do oferty lekcji biologii przeprowadzanych na żywo. Wiek nie gra tu roli. Każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno uczniowie podstawówek oraz gimnazjów, jak i dorośli miłośnicy matki natury.

Lekcja biologii na żywo – czyli jak nauka może stać się przyjemnością

Każdy uznany nauczyciel zdaje sobie sprawę, o ile bardziej owocna jest nauka przez bezpośrednią obserwację. Spontaniczność takich zajęć powoduje, że przekazywane w ten sposób informacje na dłużej pozostają w pamięci. Szczególnie jest to przydatne w przypadku przedmiotów dotyczących przyrody. Lekcje biologii na żywo dają możliwość integracji sensorycznej. Uczestnicy za pośrednictwem węchu, dotyku mogą poznawać otaczający świat. Takich doznań nie umożliwiają dzieciom standardowe zajęcia szkolne. Empiryczne doznania aktywują większą część mózgu, pozostawiając trwalsze ślady. Może to skłaniać do późniejszych refleksji. A na tym, w głównej mierze polega nauka, by nie przyswajać jedynie gotowych definicji , ale starać się zrozumieć przebieg procesów, ich przyczyn i skutków.

Czynny udział podczas lekcji przyrody na żywo, jest ich główną zaletą. Dają sposobność wzajemnej współpracy, jak i wyrażania własnych poglądów. Dzięki ćwiczeniom tego typu nauka może ewoluować, a młodzi naukowcy razem z nią.