Hobby i rozrywka

Imprezy integracyjne

Zarządzanie grupą ludzi wymaga wielu umiejętności: planowania, społecznych, a także kreatywności. Aby zespół pracowników był efektywny powinien być zgrany i umiejętnie współpracować nie tylko pod presją stresu ale i czasu. Perfekcyjnym rozwiązaniem będzie próba zgrania pracowników w czasie imprezy integracyjnej. To czas, w którym w swobodnej atmosferze, pracownicy nawiążą bliższe znajomości i wspólnie wykonywać inne aktywności. Psychoterapeuci dowodzą też, że tego typu działania mogą zapobiec konfliktom, które mogą narastać w napiętej biurowej aurze.

Organizacja imprezy integracyjnej – odpowiedź na biurowe bolączki

Natłok zadań, mnogość projektów do skoordynowania i skończenia, alarmujący co chwilę o terminie zakończenia zadania kalendarz i nieprzewidywalny czynnik ludzki sprawiają, że biuro może okazać się niemalże “polem minowym”. Przychodzi wówczas chwila, aby zamienić krawat na kolorową chustę. Organizowanie integracyjnych imprez służy wyrwaniu się codziennym obowiązkom, ale również zyskaniu dystansu do siebie i szefa. Jest to też okazja do świetnej zabawy z osobami, z którymi spędzamy dużą część naszego życia.

Różne rodzaje imprez integracyjnych

Po przemyśleniu sprawy, doszedłeś do wniosku, że firmowy event pomoże Twojej firmie poprawić wyniki pracy. Widzisz faktyczne profity, które wynikają z integracji zespołu podczas imprezy. Słyszałeś też od przyjaciela, że brał udział w podobnym wydarzeniu w swoim miejscu pracy, i że była to impreza w klimacie lat 70-tych. Chcesz zaproponować swoim pracownikom coś podobnego, jednak wiesz, że preferują aktywniejsze formy na spędzanie wolnego czasu. W takiej sytuacji, warto wybadać dokładniej , jakiej aktywności podczas imprezy integracyjnej oczekują. Przeprowadź mini wywiady lub zaproponuj debatę. Wtedy poznasz, czy wolą paintball czy skoki spadochronowe. Możesz też skorzystać z profesjonalnego doradztwa firmy specjalizującej się w tego typu imprezach.