Dbanie o zdrowie Kosmetyki

Zabiegi na włosy w gabinecie trychologicznym

Gdy dostrzegamy nagłe oznaki przerzedzania się włosów, najczęściej udajemy się do gabinetu trychologicznego. Osłabienie włosów to schorzenie, które tak naprawdę spędza sen z powiek nie tylko przedstawicieli płci męskiej, ale również nierzadko kobiet.

Jak przebiega badanie schorzeń włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog potrafi, za pomocą specjalistycznych urządzeń, zaopatrzonych w niewielkie rejestratory, sprawdzić formę skóry głowy, cebulek, kondycję włosów. Aby dobrze dostosować technikę kuracji, trycholog musi na początku skrupulatnie zbadać, co jest czynnikiem sprawczym wypadania włosów. Zazwyczaj czynnikiem powodującym osłabienie włosów są powody dziedziczne, które niestety ciężko pokonać. Pozostałe istotne czynniki to stres, niewłaściwa pielęgnacja, obciążanie włosów niszczącymi zabiegami chemicznymi. Szkodzi nam też używanie odżywek z intensywnie oddziałującymi silikonami.

Jakie kuracje przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się receptą na nasze dolegliwości z włosami. Pracujący tam specjaliści mogą zaproponować osobom łysiejącym wiele sposobów na wypełnienie owłosienia. Są to zabiegi zupełnie nieagresywne, które dają znakomite efekty. Najczęściej stosowana – i dodatkowo niebywale skuteczna – jest mezoterapia igłowa. Kuracja daje widoczne rezultaty, nie tylko kiedy mamy do czynienia z uwarunkowanym genetycznie wypadaniem włosów, ale też tym spowodowanym stresem. Sprowadza się do wstrzyknięcia w skórę głowy pełnowartościowych substancji oraz mikroelementów, które pobudzają cebulki do intensywnej produkcji nowych włosów. Najlepiej skorzystać z serii takich zabiegów, dlatego, że tylko i wyłącznie częste dostarczanie skórze pomocnych składników gwarantuje stałe wyniki. Już po 4-5 zabiegach włosy dostrzegalnie się regenerują, są bujne i błyszczące. Gdy więc chcemy cieszyć się zdrową czupryną – trycholog z pewnością pokaże jak wypracować wspaniałe efekty.