Dbanie o zdrowie

Strach przed dentystą – czy to ma sens?

Pomimo wiedzy o tym, że o zęby powinniśmy naprawdę dbać, Polacy nadal nieczęsto chodzą do dentysty. Powodem najczęściej jest zwykły lęk, a ten zresztą aktualnie okazuje się całkowicie nieuzasadniony. Dentysta dziś wykorzystuje bowiem innowacyjny sprzęt, a chorzy nie powinni stresować się bólem. Nowoczesne technologie pozwalają na wykonanie najróżniejszych skomplikowanych zabiegów. Z czym więc szczególnie często przychodzimy do dentysty? Które zabiegi cieszą się szczególnym zainteresowaniem pacjentów?

Z czym udajemy się do dentysty?

Rzadko już przychodzimy do dentysty z zębami, których nie sposób już uratować. Podobne sytuacje niestety nadal występują, zaś ostatnim wyjściem jest wtedy wyrwanie zęba oraz wstawienie protezy. Szczęśliwie rzecz jasna większość zębów dentysta może odbudować – z użyciem innowacyjnego sprzętu będzie to możliwe nawet w razie dużych ubytków. Jakiego typu technologie na to pozwalają?

Dentysta – nowoczesne rozwiązania

Eliminacja bólu podczas zabiegów bierze się zwłaszcza z zastosowania innych metod borowania zębów. W miejsce tradycyjnych borów dentysta wykorzystuje dziś na przykład odpowiednie leki i ozon. Ultradźwięki i światło to kolejne rozwiązania, których używa dentysta. Zaś kliny są wykorzystywane przede wszystkim w czasie odbudowy koronek. Ułatwiają one doprowadzenie światła utwardzającego do ciężko dostępnych szczelin oraz oddzielenie zębów.