Dbanie o zdrowie

Sposób na piękny uśmiech – korona porcelanowa

Kiedyś uszkodzenie zęba oznaczało użycie protezy czy nie zawsze ładnych koron wyprodukowanych z metalu. Obecnie na szczęście protetyka zanotowała ogromny postęp, a pacjenci, którzy z różnych powodów stracili zęby nie muszą korzystać z opisanych technik. Od dekady znacznym zainteresowaniem szczycą się wszak korony porcelanowe, bo przypominają prawdziwe zęby, a przy tym są bardziej funkcjonalne niż sztuczne szczęki, wytrzymałe na pęknięcia, działanie kwasów oraz mnóstwo potencjalnych zagrożeń. W jakich sytuacjach więc najlepiej zdecydować się na założenie korony porcelanowej? Jakie rodzaje koron wykonują protetycy? Komu to powierzyć, by uniknąć ewentualnych trudności?

Założenie korony porcelanowej

Korona porcelanowa może być wykonana na korzeniu ukruszonego zęba lub implancie wkręconym w szczękę. Na pierwszy typ korony decydują się zwykle pacjenci z ukruszonymi zębami lub zmagający się z zaawansowaną erozją miazgi. Należy przy tym wiedzieć, iż korona porcelanowa powinna być wykonana na zębie zupełnie martwym. Drugi typ korony porcelanowej jest stosowany u chorych po usunięciu martwego zęba i może być mocowany tak na implancie metalowym, jak i ceramicznym.

Korona porcelanowa – jaki lekarz wykona?

Korona porcelanowa, jak przed chwilą wspomnieliśmy, jest naprawdę wytrzymała. Aby oczywiście móc cieszyć się z jej zalet, powinniśmy wybrać stomatologa, który ją prawidłowo wykona. Wydaje się to proste, ale w internecie znajdziemy setki opinii zawiedzionych klientów. W jaki sposób więc uniknąć niemiłych niespodzianek? Najpierw sprawdźmy, czy konkretnego lekarza rekomendują dotychczasowi klienci. Oprócz tego warto dowiedzieć się także, jaki sprzęt wykorzystywany jest w jego gabinecie dentystycznym – obecność innowacyjnych akcesoriów zapewnia bezproblemowy zabieg i wysoką odporność korony porcelanowej.