Dbanie o zdrowie

Kilka słów o leczeniu kanałowym pod mikroskopem

Leczenie kanałowe, mimo że u większości z nas wzbudza lęk, naprawdę jest dziś leczeniem niepowodującym dyskomfortu. Jest to zasługą zastosowania innowacyjnych leków znieczulających, które powodują, iż chory nie czuje dyskomfortu nawet w czasie terapii rozległych ubytków. Po oczyszczeniu kanałów zęba i ich zdezynfekowaniu, ząb zostaje uzupełniony – dla większości chorych jest to koniec terapii. Bywa niestety, że po jakimś czasie ząb ponownie się uszkadza – jedynym rozwiązaniem w podobnych sytuacjach będzie wtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dlaczego jego wykorzystanie jest wtedy zalecane? Jak wybrać dentystę do przeprowadzenia takiej terapii?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak przebiega?

W razie wtórnego leczenia kanałowego niezbędne jest zazwyczaj zastosowanie mikroskopu. Narzędzie to bywa również niezbędne, jeżeli kanały zęba są zakrzywione lub jego budowa jest nietypowa z innych przyczyn. Co ważne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się od zwykłej terapii – bywa obecnie całkowicie bezbolesne, zaś odpowiedni mikroskop wisi nad głową pacjenta, nie sprawiając dodatkowego dyskomfortu. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem zależą od stopnia uszkodzeń i lokalizacji zęba.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak znaleźć lekarza?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem przyniesie oczekiwane skutki oraz nie będzie nieprzyjemne wyłącznie wtedy, jeśli wybierzemy właściwego dentystę. Kluczowe będą jego kwalifikacje oraz doświadczenie, o których wiele mówią na przykład zdobyte certyfikaty. Warto również sprawdzić, co o konkretnym lekarzu mówią wcześniejsi pacjenci – ich komentarze bez problemu znajdziemy w internecie. Przy wyborze dentysty przeprowadzającego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinniśmy natomiast sugerować się ceną – przecież stawką jest nasze samopoczucie.