Dbanie o zdrowie

Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Szczegółowe wiadomości w temacie Voigt Medica. Przekonaj się!

Zdrowe oczy zapewniają pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można usunąć dokuczliwe i często groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – zaufaj doświadczonemu optometryście

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie nadwzroczności, jaskry, starczowzroczności, jak również szeregu pozostałych chorób. Niezwykle rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku cechująca się dużą skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest bezpieczna oraz mało inwazyjna, a pacjent szybko powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniona jest wykwalifikowana załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych technikach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dobierze właściwą procedurę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, tym samym mogą zidentyfikować nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Ponadto specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest metodą użyteczną w wykrywaniu stanów zapalnych, jaskry i pozostałych groźnych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie również z innymi kwestiami, takimi jak usuwaniem kaszaków bądź ciał obcych z gałki ocznej.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]