Dbanie o zdrowie

Implanty zębów dla tych, których uśmiech nie jest idealny

Wiele osób śni o doskonałym uśmiechu. Niestety, nie wszyscy są obdarzeni perfekcyjnymi zębami. Wiele pacjentów zmaga się z paradontozą, czyli chorobą , która prowadzi do utraty uzębienia. Do tego dodać trzeba wady zgryzu, przebarwienia oraz mnóstwo innych problemów. Szczęśliwie teraz każdy ma możliwość zachwycać białym uśmiechem – trzeba tylko wstawić sobie implanty zębów.

Jak wyglądają implanty zębów?

Implant zęba to nic innego jak sztuczny korzeń, który wszczepia się w kość . Teraz wykorzystywane implanty robi się z tytanu. Mają one rozmiar rzeczywistego korzenia, który musi zostać usunięty przed zabiegiem wszczepienia. Na trzonie implantów mocuje się potem koronę, czyli zastępczy ząb. Obecnie za typowe uznaje się implanty mające długość dziesięciu milimetrów. Możliwe jest również umieszczenie implantu krótszego – o długości tylko sześciu milimetrów. Implanty wyglądają tak, jak naturalne zęby, co bez wątpienia jest ich ogromną zaletę. Za sprawą tego osoba, która z jakiegoś powodu straciła własne zęby, może znów pochwalić się kompletnym i doskonale prezentującym się uśmiechem.

Implanty zębów – zaufany dentysta przede wszystkim

Decydując się na założenie implantów, należy bez wątpienia zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dlatego zaleca się, aby zabieg ten wykonywany był jedynie przez wykwalifikowanego stomatologa, który ma rozległą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Za sprawą tego można mieć pewność, że implant zostanie odpowiednio dobrany, a w następnej kolejności prawidłowo osadzony w kości. Warto wiedzieć, że procedura osadzenia implantów zębów to zabieg, który z założenia przeprowadza się tylko raz w życiu – implantów zazwyczaj się nie wymienia. Z uwagi na używany surowiec są one też świetnie znoszone przez ludzki organizm. Tytan nie wywołuje alergii, na skutek czego implanty można wykonywać także u alergików.