Dbanie o zdrowie

Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku Kraków. Dowiedz się więcej na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Dostęp do rozmaitych zawodów, wygoda w codziennych sytuacjach oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to tylko kilka z powodów, które nakłaniają wiele osób do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy nieustannie rośnie, na co wpływ ma z pewnością niezwykle małe ryzyko potencjalnych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, że nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do sporo poważniejszych komplikacji, bo stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z miopią walczy jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekcja wzroku czyli formowanie rogówki

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku można uzyskać wspaniałe rezultaty. Podnosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można z kolei wyeliminować problem nadwzroczności. Dziś szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie wiązki światła podczerwonego. Pozwala to na dokonanie dokładnego formowania, a przy tym zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia zdrowych części rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad wzroku przemawia niemało czynników. Główne z nich to w szczególności niska inwazyjność, skuteczność, precyzja, a także prawie nie istniejące ryzyko powikłań. Wypada napomknąć też o tym, że zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz odmówić przeprowadzenia zabiegu

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto mieć świadomość tego, że w poniektórych kazusach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie wiek poniżej 21 roku życia, schorzenia oczu takie jak zaćma, karmienie piersią i ciążę, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]