Branża prawnicza

Odszkodowania za błędy lekarskie – rola kancelarii radców prawnych

Dział dochodzenia odszkodowań Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest rozbudowany. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za szkodę będącą wynikiem czynów niedozwolonych, takich jak pobicie i błędy medyczne, za nieudane wakacje czy zagubiony bagaż lub odszkodowania za wypadki komunikacyjne. Przykłady tego rodzaju spraw można bez problemu wymieniać, ale istotne jest to, że każdorazowo w przypadku zaistnienia szkody jesteśmy gotowi do udzielenia pomocy prawnej.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne i błędy lekarskie

W naszej codziennej pracy podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w przypadkach różnego typu. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach będących następstwem wypadków zarówno drogowych, jak i innych, jak np. upadek na uszkodzonej nawierzchni. Bardzo często podejmujemy także sprawy wynikłe ze szkody zaistniałe w trakcie pobytu na wakacjach, spowodowanych m.in. niezgodnością wykupionej oferty z rzeczywistymi warunkami panującymi w hotelu lub kiedy bezpodstawnie nie wpuszczono nas do samolotu. Zgłaszają się do nas też osoby pokrzywdzone na skutek błędów medycznych, takich jak powikłania przy operacji lub porodzie, leczenie przez stomatologa niezgodnie z zasadami sztuki lekarskiej czy przepisanie nieodpowiednich leków.

Rola kancelarii prawnej w sprawach o odszkodowanie

W trakcie prowadzenia postępowań o odszkodowanie mierzymy się z traumatycznymi doświadczeniami naszych Klientów, jak wypadek samochodowy, w skutek którego bliska im osoba poniosła śmierć, pobicie czy kalectwo spowodowane przez niekompetentnego lekarza. Zawsze wiąże się to też z długotrwałą traumą, z jaką zgłaszają się do nas poszkodowani. Naszym obowiązkiem w takim przypadku jest ocena stanu faktycznego, a następnie na jego podstawie kalkulacja jakich kwot może dociekać nasz Klient. Brak jest w tej kwestii jednoznacznych wytycznych, jednakże nasze doświadczenie pozwala nam na podanie Klientom informacji, która daje im możliwość podjęcia decyzji co do dalszego rozwoju sprawy.