Branża ciepłownicza

Sklep z wentylatorami dachowymi

Są najskuteczniejszym sposobem na zapewnienie świeżego powietrza – nic zatem dziwnego, że każdego roku zdobywają coraz więcej zwolenników. Wentylatory dachowe nie kosztują zbyt dużo, a ich efektywność umożliwia stosowanie ich w rozmaitych pomieszczeniach. Co powinniśmy wiedzieć o wentylatorach tego typu?

Wentylatory dachowe – zamontujesz je w parę godzin

Stawiając na kupno wentylatora tego typu, nie musisz tworzyć czerpni oraz wyrzutni powietrza. Zbędne okazują się też rury instalacyjne – medium dostaje się do wewnątrz przez dziury w dachu od razu do danego pokoju.

Wentylatory dachowe – jak je naprawiać?

Konserwacja tego typu urządzeń będzie tak samo łatwa, co ich założenie. Wentylatory dachowe naprawia się poza budynkiem, co dla osób pracujących w wietrzonym przez nie pomieszczeniu nie jest żadną niedogodnością. Ich konserwacja nie wymaga również ich demontażu – musimy tylko zdjąć odpowiednią pokrywę.

Inne zastosowania wentylatorów dachowych

Wentylatory dachowe mogą być wykorzystane również razem z grawitacyjną wentylacją. Tego rodzaju wyjście pozwala na ograniczenie ceny ich użytkowania, a w niektórych przypadkach również podniesienie wydajności.

Jak produkuje się wentylatory dachowe

Najczęściej wybieranymi typami wentylatorów tego rodzaju są osiowe, promieniowe oraz bębnowe. Różne są też surowce, z jakich wytwarza się takie urządzenia – od plastiku, przez blachę glinową, aż po mosiądz albo stal niskowęglową.

Specjalne wykorzystanie wentylatorów dachowych

Istnieją także wentylatory dachowe przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach – między innymi urządzenia zapobiegające pożarom.