Branża ciepłownicza

Sklep z rekuperatorami

Tradycyjna wentylacja pozwala co prawda zapobiec rozwojowi pleśni czy wodzie we wnętrzach, jednak wykazuje pewne wady. Najistotniejszą z nich jest chłód wprowadzanego do wewnątrz powietrza, co skutkuje wyższymi kosztami CO. Do dyspozycji mamy jednak skuteczny sposób na rozwiązanie opisywanego problemu – rekuperacja. Na czym ona polega? Co nam oferuje?

Na czym opiera się rekuperacja?

Rekuperator zaciąga z dworu czyste powietrze i wtłacza je do domu. Aby jednak uniknąć obniżenia temperatury, medium jest ogrzewane z wykorzystaniem powietrza już zużytego – przez to, rekuperacja nie pobiera prądu, zaś proces od początku do końca jest bezdźwięczny i bezpieczny dla mieszkańców.

Dobre strony rekuperacji

Rekuperacja, tak, jak normalna wentylacja, daje możliwość zmniejszyć poziom wilgoci w powietrzu i przez to utrudnić rozmnażanie szkodliwych dla ludzkiego zdrowia mikroorganizmów. Dzięki założeniu rekuperatora, z naszego domu znikną grzyby, a to okazuje się bardzo ważne dla mieszkańców ze schorzeniami immunologicznymi. Rekuperacja, gwarantując przepływ medium, nie obniża ciepłoty, co sprawia, że minimalizuje niebezpieczeństwo grypy w sezonie jesiennym.

Rekuperacja w twoim mieszkaniu

Rekuperatory montuje się w takich lokalizacja, by mogły wtłoczyć powietrze do całego domu. Nie zapominajmy, że do ich działania potrzebny okaże się również montaż przewodów wentylacyjnych – na kupno rekuperatora warto więc postawić podczas większego remontu.