Branża ciepłownicza

Sklep z nagrzewnicami olejowymi

Nagrzewnice olejowe to doskonała alternatywa dla ogrzewania zasilanego prądem. Do ich zasilania używa się oleju opałowego, tak zatem ceny ich używania okazują się o wiele mniejsze niż w przypadku pozostałych systemów. Są to oprócz tego maszyny nadzwyczaj wytrzymałe, dzięki czemu także w ekstremalnych warunkach dobrze zdają egzamin. Co musimy na ich temat wiedzieć, zanim postawimy na zakup jednej z nich?

Zastosowanie nagrzewnic olejowych

Nagrzewnice olejowe służą przede wszystkim do ocieplenia większych obiektów. Często używa się ich w budynkach produkcyjnych, na magazynach oraz przez budowlańców. Oprócz tego niekiedy decydują się na nie także menedżerowie dużych imprez na świeżym powietrzu – zwłaszcza do ogrzania estrady. Urządzenia o gorszych parametrach są zaś używane w szopach.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie nagrzewnic olejowych?

Kluczowym parametrem nagrzewnicy olejowej jest jej siła – powinniśmy wybierać maszyny, które są odpowiednie do wielkości danego budynku. Powinniśmy przemyśleć również to, jak ciepło jest w budynku i na zewnątrz, gdyż w chłodniejszych lokalizacjach skuteczniejsze okażą się urządzenia o większej mocy.

Dlaczego warto wybrać nagrzewnice olejowe

W przeciwieństwie do pozostałych typów, nagrzewnice olejowe okazują się mało kosztowne w użytkowaniu – zakup przeznaczonego do nich paliwa nie jest wszak dużym kosztem. Jeśli zaś zatroszczymy się o właściwe usuwanie spalin, nagrzewnice olejowe okażą się również rozwiązaniem w stu procentach bezawaryjnym – w przeciwieństwie do, na przykład, koksowników.