Branża ciepłownicza

Sklep internetowy z osuszaczami powietrza

Nadmiar wilgoci to popularny problem. Dotyka nas zwłaszcza jesienią, a jego efektami jest zwykle rozwój grzybów i bakterii. Odczuwają to rzecz jasna lokatorzy, którzy są przez to bardziej narażeni na najróżniejsze choroby. W jaki sposób się przed tym uchronić? Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie kupno osuszacza powietrza – najlepsze tego typu urządzenia mogą usunąć z powietrza aż pół metra sześciennego wilgoci. Jak więc kupować osuszacze powietrza?

Typy osuszaczy powietrza

Najpopularniejszym rodzajem takich urządzeń okazują się kondensacyjne osuszacze powietrza. Wilgoć znajdującą się w naszym mieszkaniu w pierwszej kolejności jest kondensowana w kompresorze, a później kierowana do zbiornika. Urządzenia takiego rodzaju są bardzo efektywne – w odpowiednich temperaturach są w stanie usunąć aż czterokrotnie więcej wilgoci, niż pozostałe produkty. Na rynku znajdziemy również osuszacze absorpcyjne lub wyposażone w odpowiedni granulat – te drugie wystarczą na kwartał użytkowania.

Jak wybierać osuszacze powietrza?

Kluczowa jest oczywiście wydajność urządzenia. Mierzymy ją dzieląc objętość odprowadzonej wody przez czas, w którym produkt działał. Żeby obliczyć, jak efektywny osuszacz okaże się idealny, należy dowiedzieć się, jaką kubaturę ma pomieszczenie, gdzie zamierzamy go używać. Istotny będzie także zakres pracy, który określa, w jak wysokich temperaturach i przy jakim największym poziomie wilgoci osuszacze powietrza mogą działać. Ta cecha okaże się szczególnie ważna, jeśli urządzenia zamierzamy używać w piwnicy oraz garażu.