Branża ciepłownicza

Sklep internetowy z kratkami wentylacyjnymi

Powoli do lamusa przechodzą zwykłe kratki wentylacyjne. Miejsce mało estetycznych, plastikowych produktów zajmują te znacznie ładniejsze, które bez trudu wkomponujemy w styl każdego, nawet najbardziej nietypowego wnętrza. Warto więc napisać pokrótce o tym, w jakim właściwie celu się je stosuje i o czym pamiętać przy ich zakupie.

W jakim celu wykorzystuje się kratki wentylacyjne?

Ich kluczowym zadaniem jest zakrycie zakończenia kanału wentylacji. Montując je, mamy gwarancję, że nie znajdą się w nim żadne ciała obce, o które nietrudno przede wszystkim w miejscu przygotowania jedzenia, łazience lub zamkniętych wnętrzach.

Kratki wentylacyjne – jak założyć

Kratki wentylacyjne zazwyczaj montuje się za pomocą wkrętów, ale we współczesnych instalacjach łatwo spotkać także bardziej innowacyjne sposoby. Do montażu kratki potrzebny okaże się też silikon.

Anemostaty – alternatywa dla kratek wentylacyjnych

Coraz częściej kratki wentylacyjne wypierane są przez anemostaty – urządzenia sprawiające, że możliwe staje się ukierunkowanie medium wprowadzanego do pomieszczenia. Anemostaty, zależnie od typu, pozwalają na ustalenie od dwóch do czterech strumieni powietrza.

Kratki wentylacyjne – materiały

Najczęściej stosowane są oczywiście kratki wentylacyjne wykonane z plastiku, ale w ostatnim czasie do sklepów trafiają kratki wykonane z aluminium. W katalogu producentów nie brakuje również kratek drewnianych oraz ceramicznych.