Branża ciepłownicza

Nowoczesne ogrzewanie kościołów

Ogrzewanie kościoła może być powodem dużych trudności. Budynki sakralne zwykle są wszak naprawdę pojemne, a wykorzystane w nich materiały budowlane powodują obniżenie temperatury. Szczególnie ważne jest to w przypadku budynków sprzed lat – często wznoszone były z kamienia, a to niekorzystnie wpływa na notowane wewnątrz nich temperatury. Wspomniana duża powierzchnia powoduje zaś, że do ich ocieplenia tradycyjnymi metodami zużywa się dużą ilość ciepła. W jaki sposób zatem wydajnie ogrzewać świątynie?

Ławkowe ogrzewanie kościoła

Takie ogrzewanie jest obecnie chętnie spotykane w polskich świątyniach. Nie powinno to jednak zaskakiwać – jest bowiem najwydajniejsze. Zwykle godzina korzystania z takiego systemu nie kosztuje więcej niż dwadzieścia złotych – ławkowe ogrzewanie kościoła w dużym stopniu potrafi więc zminimalizować wydatki parafii. Oferuje oprócz tego zgromadzonym pełen komfort, gdyż rozgrzane powietrze jest kierowane bezpośrednio na nich – nie ginie zatem w dużej przestrzeni świątyni.

Zatroszczmy się o ogrzewanie kościoła

Ogrzewanie kościoła powinno być szczególnie ważne dla proboszcza. Powinno się wziąć pod uwagę zwłaszcza fakt, że sporą część wiernych stanowią obecnie ludzie starsi. Godzina w obniżonej ciepłocie może być dla ich organizmów bardzo groźna. Komfortowe temperatury w kościele okazują się także czasem zachętą dla osób, które do tego czasu nie bywały w kościele – odpowiednio ogrzane obiekty szczycą się wszak większą liczbą wiernych.