Branża ciepłownicza

Klimatyzator

Mimo, że jeszcze parę lat temu instalacje chłodnicze nie cieszyły się w naszym kraju dużym uznaniem, dziś ich założenie wybiera sporo osób. Nie ma w tym nic zaskakującego – korzystając z nich łatwo i szybko możemy zapewnić naszym bliskim odpowiednie warunki podczas ciepłych okresów.

Korzystaj z klimatyzatora w różnych miejscach

Mogą być używane w różnych miejscach bez potrzeby montażu. Mimo, że są bardzo praktyczne, mają niestety wady. O co chodzi? Ich siła jest niestety kilka razy mniejsza, niż klimatyzatorów typu split.

Klimatyzator zakładany na stałe

Znacznie wydajniejsze okazują się urządzenia typu split, bowiem bez trudu sprawdzą się nawet w obiektach o dużym metrażu. Dostępne są w najróżniejszych mocach, przez co klimatyzator split dobierzemy tak do prywatnego domu, jak i dużego oddziału firmy.

Jak dobrać klimatyzator?

To, jaką moc powinien wykazywać dany klimatyzator domowy, zależy od powierzchni pomieszczenia, gdzie będzie wykorzystywany. Niezwykle istotna będzie również ilość znajdujących się tam urządzeń generujących ciepło – gdy jest ich dużo, bardziej opłaca się postawić na klimatyzator o trochę większej mocy.

Zakładanie klimatyzatora

Założenie klimatyzatora nie będzie dużym problemem. Kluczowe znaczenie ma w takich sytuacjach wybór odpowiedniego miejsca – klimatyzator nie może znajdować się w pobliżu lodówek lub telewizorów, bowiem ich bliskość może zmniejszyć jego efektywność. Nie można też zakrywać jego otworów – istnieje niebezpieczeństwo przegrzania.