Bezpieczeństwo

Postaw na bezpieczeństwo – tabliczki informacyjne.

Skieruj się tu, aby zamówić tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Zobaczmy w takim razie jakiego rodzaju tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – ułatwiają znalezienie właściwego pomieszczenia

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które ulokowano na obiektach biurowych, takich jak wieżowce, zakłady przemysłowe, przedszkola, szpitale. Dzięki nim z łatwością dotrzemy na miejsce. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz bloków, gdyż bardzo często można je również zauważyć w środku. To niezwykle duży zespół tabliczek, które zazwyczaj spełniają funkcję ochronną, ale również czysto komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego pokoju lub urzędnika w wielkich budynkach – w urzędach w hallu znajdują się tabliczki z nazwami departamentów. Szukasz wójta czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które umieszczane są przy wejściu do pokoju. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – tworzone z trwałych surowców

Tabliczki informacyjne są wszakże narzucane przez odpowiednie ustawy, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia pracowników. Pokazują wyjścia ewakuacyjne, wyodrębniają strefy dla niepełnosprawnych, mówią o ważnych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją także pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych surowców (takich jak aluminium), niektóre rodzaje świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]