Automatyka dla przemysłu

Transmodulator – co to za urządzenie?

Zamów transmodulator

Jeśli mówimy o jakości uzyskiwanego obrazu, nowoczesna telewizja wymaga stosowania szeregu elementów, które umożliwią odbiór rozmaitych programów na rzeczywiście świetnym poziomie. Elementem, który bez wątpienia zasługuje na naszą uwagę jest transmodulator – przyrząd o nieco tajemniczo brzmiącej nazwie.

Transmodulator – co to jest i jakie jest jego zastosowanie?

Pojęcie to ogromnej części z nas jest obce. Tymczasem transmodulatory mają naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. To właśnie ten mało znany przyrząd powoduje, że z jednego źródła sygnał wysyłany jest na kilka ekranów. Z czym się to wiąże? Posiadając transmodulator, możemy wyświetlać na przykład reklamę na kilku odbiornikach w tym samym czasie. Transmodulatory stosowane są więc na przykład w ekskluzywnych przychodniach lekarskich, w których w poczekalniach – w różnych miejscach – umieszczone są ekrany telewizyjne umilające pacjentom oczekiwanie na wizytę. To urządzenie także niezastąpione w galeriach handlowych, w których na ogół znajdują się ekrany emitujące przeróżne reklamy. Transmodulator sprawia, że równocześnie ten sam obraz emitowany jest na kilku odbiornikach. Transmodulator można wykorzystywać jeszcze w innym celu – bardzo dobrze wzmacnia sygnał telewizyjny oraz poprawia jakość obrazu. Stosować można go m.in. w domu, kiedy z jakiegoś powodu widoczny na ekranie telewizora obraz pozostawia wiele do życzenia.

Transmodulator – jak go używać?

Transmodulatory są na ogół urządzeniami całkowicie niezależnymi. Oznacza to, że nie musimy wykorzystywać nawet niewielkich dodatkowych szafek. Nie ma wątpliwości, że jest to ogromna wygoda, która sprawia, że korzystanie z tego urządzenia nie wiąże się z żadnymi trudnościami. Produkowane współcześnie transmodulatory charakteryzują się świetną jakością i zapewniają pracę na wysokim poziomie. Równocześnie ich cena jest niewygórowana. Sprawia to, że na korzystanie z transmodulatorów decyduje się coraz więcej osób oraz firm.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]