Automatyka dla przemysłu Technologie

Systemy logistyczne – usprawnij działanie swojego magazynu

Obecnie firmy bardzo często wykorzystują nowoczesne systemy informatyczne w magazynie, a postęp technologiczny bez wątpienia ułatwia działanie wielu podmiotów. W jaki sposób funkcjonuje system magazynowy?

System magazynowy – w których firmach znajdzie zastosowanie?

System WMS to nowoczesny sposób na zarządzanie magazynem i ruchem towarów wewnątrz niego. Obecne na rynku systemy magazynowania mogą być używane w różnego rodzaju firmach – przez operatorów logistycznych, na halach produkcyjnych oraz w tych przedsiębiorstwach, które potrzebują aktualnych rozwiązań umożliwiających wszechstronne zarządzanie towarami. System magazynowy WMS koordynuje wszelkie procesy zachodzące w magazynie i usprawnia je, jak również poprawia ogólna wydajność przedsiębiorstwa.

Jak działa system logistyczny?

System magazynowy WMS umożliwia kompleksowe zarządzanie towarem – od jego przyjęcia, przez rozłożenie, wydanie, aż po zlokalizowanie produktów i ich pakowanie. Współczesne systemy magazynowe stosowane w wielu polskich przedsiębiorstwach wspierają też inwentaryzację towaru, na bieżąco kontrolują obroty, pozwalają na monitorowanie cech, dat ważności, partii, jak również realizowanie różnych metod planowania. System WMS obsługuje też kody kreskowe, kontroluje ich powiązania z jednostkami miary i poprawność. Dodatkową funkcją, którą dysponują dzisiejsze systemy WMS, jest opcja automatycznego wydruku dokumentów logistycznych oraz etykiet towarów. Obecne na rynku systemy logistyczne w przedsiębiorstwie są całkowicie konfigurowalne i pracują on-line.