Automatyka dla przemysłu

Sklep z pneumatyką

Choć urządzenia pneumatyczne w wielu dziedzinach są zastępowane przez bardziej innowacyjne rozwiązania, nadal są chętnie używane. Pneumatyka dostarcza efektywne rozwiązania dla wielu gałęzi przemysłu, a narzędzia wykorzystujące sprężone powietrze, pomimo tego, że działają w oparciu o proste mechanizmy, są używane nawet przez najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa. Dlaczego?

Płać mniej z pneumatyką

W odróżnieniu od maszyn elektrycznych oraz posiadających silnik spalinowy, eksploatacja narzędzi pneumatycznych nie jest droga. Nie potrzebują paliwa, a ich części mogą być używane o wiele dłużej.

Przykłady wykorzystania pneumatyki

Pneumatyka znajduje zastosowanie zarówno w ciężkim przemyśle, jak i w rolnictwie. Z jej dobrodziejstw korzysta także szpitalnictwo – na stłoczone powietrze działają nawet wiertła dentystyczne lub aparatury podtrzymujące oddychanie.

Bezawaryjna pneumatyka

Narzędzia pneumatyczne są stosowane nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie zagrażają im wysokie temperatury oraz kontakt z wodą. Pneumatyka daje szansę ograniczyć ryzyko pożarowe – powietrze nie reaguje z pozostałymi substancjami i nie płonie.

Pneumatyka nie szkodzi naturze

Maszyny pneumatyczne nie wydzielają niebezpiecznych dla środowiska związków, a wykorzystanie sprężarek bezolejowych umożliwia znaczne zminimalizowanie ryzyka powstawania jakichkolwiek skażeń – z tego powodu często sięgają po nie służby leśne.