Automatyka dla przemysłu

Sklep z falownikami

Żeby optymalnie wykorzystać przemiennik, powinniśmy wybrać właściwy model. Mimo, że czytelnikom mniej obytym w tej dziedzinie niewątpliwie wydaje się to trudnym zadaniem, kiedy weźmiemy pod uwagę kilka porad, nie powinno być przyczyną większych problemów. Jakie cechy zasługują więc na największą uwagę?

Co będą napędzać falowniki?

Największe znaczenie ma wybór falownika odpowiedniego do zasilanej aplikacji. Gdy chodzi o niewielkie silniki, egzamin zdadzą i falowniki o małej mocy, jednak do zasilania na przykład instalacji fabrycznych zaleca się wybierać bardziej wydajne przemienniki.

Jak będą zasilane falowniki?

Wiadomości o tym, w którym trybie działa dane urządzenie widnieją na zamontowanej na nim obudowie. Część urządzeń działa tylko z zasilaniem trójfazowym, do innych zaś jesteśmy w stanie użyć kilku typów falowników.

Kupuj tylko dobre falowniki

Od niezawodności falowników zależy nie tylko wydajność napędzanej przez nie instalacji, ale też bezpieczeństwo jej użytkowników. Z tego powodu przy ich wyborze warto sprawdzić, jaką renomą cieszą się falowniki konkretnego producenta – zazwyczaj jest świadectwem jakości tych produktów.

Co oprócz falowników?

Praca przemienników okaże się znacznie efektywniejsza, kiedy rozbudujemy je wykorzystując odpowiednie dodatki. Duże znaczenie mają enkodery, które pozwalają precyzyjnie ustawić prędkość obrotową wału. Warto także zainwestować w sterowniki, dzięki którym bezproblemowo obsługuje się te urządzenia.