Automatyka dla przemysłu Usługi

Regały przejezdne – zwiększ wydajność magazynu

Mnóstwo składów ma niewystarczający metraż do tego, by zmieściły się w nich wszystkie składowane przez firmę produkty. Kwestia ta okazuje się wyjątkowo dotkliwa w chłodniach i mroźniach, które trudno jest powiększyć, a każdy dodatkowy metr sześcienny powoduje podniesienie kosztów ich eksploatacji. Zarówno w pospolitych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie warunków chłodniczych, pomocne będą regały jezdne. Jak działa to rozwiązanie?

Czym są regały jezdne?

Magazynowe regały przejezdne różnią się od tradycyjnych tym, że montuje się je na specjalnych prowadnicach znajdujących na suficie oraz podłodze hali. Dzięki temu można zmieniać ich rozlokowanie i zsuwać ze sobą kilka regałów. W każdym momencie można również mieć dostęp do dowolnej palety znajdującej się na hali – wystarczy tylko przesunąć przyległe regały. Zastosowanie tej technologii sprawia, że pojemność składu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent przy jednoczesnym zachowaniu kosztów eksploatacji na dotychczasowym poziomie.

Kiedy wybrać regały mobilne?

Jak już wspomnieliśmy, regały mobilne są zalecane szczególnie do mroźni oraz chłodni. Są także idealnym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, właściciele których z różnych względów nie mogą podjąć się ich rozbudowy. Regały przesuwne nie wymagają zmian w konstrukcji hali. To powoduje, że ich instalacja jest możliwa zarówno w powstających właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc stać się doskonałym sposobem na ich modernizację i tym samym na sprawniejsze wykorzystanie ich powierzchni, a także optymalizację kosztów związanych ze magazynowaniem towarów.