Automatyka dla przemysłu

Odbiór programów, TV bez problemów – wzmacniacz DVB-T

Chcesz zamówić wzmacniacz DVB-T? Koniecznie odwiedź tę stronę

Oglądanie TV stało się w dzisiejszych czasach codziennością. Na telewizję spoglądamy przy porannej herbacie oraz przy wieczornym posiłku. Programy w TV lubią dzieci, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór lubianego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T jest potrzebny?

Powinno się wiedzieć, że siła sygnału jest tym gorsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że optymalnym wyjściem jest zmniejszenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał jest silniejszy, a w efekcie odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz przed telewizorem lub zaraz za anteną. Miejsce ich rozmieszczenia zależne jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku telewizji, ale także radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka rodzajów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment stosować można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – potęguje on sygnał tylko wskazanych kanałów, ale równocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]