Automatyka dla przemysłu

Multiswitch kaskadowy – kiedy się go używa?

Zamów multiswitch kaskadowy

Sieci telekomunikacyjne obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy określona instalacja jest funkcjonalna, decyduje sporo cech. Musi oczywiście być niezawodna i gwarantować dużą jakość przesyłanych danych, ale równie istotna jest opcja łatwego jej powiększenia. Zrobienie nowych przyłączy nie może wiązać się z potrzebą wykonywania złożonych prac – przez to inni abonenci nie byliby w stanie przecież przez określony czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są technologie, z którymi skalowanie sieci będzie łatwe i nieuciążliwe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest prawem.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na rantach gniazdami i wyjściami, do jakich podłączane są przewody. Jeżeli niezbędne jest powiększenie sieci – na przykład wtedy, kiedy kolejny odbiorca wykupił usługę – wystarczy po prostu umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite liczby wyjść dla abonentów – najprostsze moduły tego typu posiadają osiem gniazd, jednak u dostawców znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 złączami.

Multiswitch – jak kupić?

Jak nietrudno się domyślić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się oczywiście liczba gniazd – dla niezbyt dużych budynków nie musi przekraczać 8, ale w dużych domach należy oczywiście zastosować modele o większej liczbie wejść. Bardzo ważna jest również separacja między wejściami a wyjściami – w największym stopniu rzutuje bowiem na jakość sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą 30 db. Będzie to ważne zwłaszcza w instalacjach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]