Automatyka dla przemysłu

Koncentryczny kabel RG11

Zamów kabel RG11 na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

Instalacje telewizyjne, jak wiadomo, potrzebują rzecz jasna wykorzystania właściwych kabli. Najistotniejszymi ich częściami są przewody światłowodowe, ale jedynie z ich wykorzystaniem zrobienie sprawnej sieci nie byłoby osiągalne. Do transmisji sygnałów o niewielkiej mocy wykorzystywane są wszak przewody koncentryczne, z których wspomnieć należy między innymi kable RG11, RG6 oraz mnóstwo pozostałych. Kable RG11 i inne typy potrzebują również właściwych połączeń – są to na przykład BNC, F, czy SMA. Jak więc skonstruowany jest kabel RG11 oraz inne? W jakich sytuacjach najczęściej są wykorzystywane? Jakie powinny mieć parametry?

Z czego składa się kabel RG11?

Najważniejsze części kabla RG11 to przewody – zazwyczaj wyprodukowane są z miedzi, lecz niektóre wersje posiadają przewód ze stali lub aluminium. Przewód ukryty jest pod izolacją wewnętrzną, która zbudowana jest z surowca syntetycznego, a jej rozmiar rzutuje na przewodzenie całego kabla. Kolejnym materiałem przewodzącym jest oplot, który robiony jest zazwyczaj z miedzi, rzadziej zaś z glinu. Elementami chroniącymi kabel RG11 przed wodą, pyłem czy uszkodzeniem mechanicznym jest zaś izolacja na zewnątrz – wyprodukowana z odpowiednio dobranych tworzyw sztucznych.

Cechy kabla RG11

Najistotniejszy parametr kabla RG11 to jego przewodność – powinna wynosić 75 omów. Inne kable koncentryczne mają przewodność wynoszącą pięćdziesiąt omów – na przykład te z oznaczeniem RG214. Przy doborze kabla RG11 należy sprawdzić warstwę zewnętrzną, która musi być wystarczająco szeroka (w przypadku kabli narażonych na uszkodzenia może mieć nawet 1 cm) i wyprodukowana z wodoodpornego surowca – między innymi PCV (jedynie wówczas zapewni ochronę wewnętrznym częściom). Jakość transmitowanych danych zależy z kolei od tłumienności ekranu – ta powinna równać się minimum 20 db.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]