Automatyka dla przemysłu Technologie

Bezpieczna firma – rozwiązania kontroli dostępu

Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystywanie nowoczesnych systemów związanych z kontrolą dostępu do budynków. Ich najważniejszym zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa oraz ochrona poufnych informacji. Jak działają urządzenia KD i jakie obiekty najczęściej chronią?

Rozwiązania kontroli dostępu – podgląd logów

Prężny rozwój współczesnej technologii sprawia, że biurowce i instytucje potrafią zdecydowanie sprawniej chronić się przed intruzami. Jeszcze jakiś czas temu obiektów strzegli wyłącznie ludzie, ale współcześnie coraz częściej używane są rozwiązania naładowane nowoczesną techniką, które pozwalają także na rejestrowanie czasu pracy oraz weryfikację zleceń. Innowacyjne urządzenia składają się z rozmaitych komponentów, takich jak np. komunikacja, kontrolery czy parametry. Obsługa samej aplikacji jest intuicyjna, treści demonstrowane są w sposób przejrzysty, a tworzenie dostępów dla pracowników nie zajmuje dużo czasu.

Rozwiązania kontroli dostępu – sprawdź moduł fotorejestracji

Urządzenia KD pozwalają szybko sprawdzać stopień uprawnień poszczególnych osób oraz nadawać im dostęp. Chcesz mieć gwarancję, że informatyk wejdzie do serwerowni? A może wolisz sprawdzać, kto jest aktualnie na spotkaniu służbowym lub przerwie? Dostawca rozwiązań KD gwarantuje dostęp do wszystkich danych, a nawet jeszcze więcej – np. podgląd zdarzeń, eksport danych do formatu PDF oraz przygotowywanie indywidualnych szablonów. Niezwykle ciekawą opcją jest też moduł fotorejestracji, który pozwala wyeliminować nieuczciwe zachowania. Rozwiązania KD stosowane są w korporacjach, dużych firmach, instytucjach, jak również wielu innych obiektach, w których bezpieczeństwo jest traktowane priorytetowo.